Autor:
Andero Kalju

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega

Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele tavalisest mitmekesisemaid eneseteostus- ja õpivõimalusi.

Programmi eesmärk on pakkuda atraktiivseid õppimisvõimalusi tulevastele üliõpilastele, kes on oma senisel haridusteel saavutanud suurepäraseid õpitulemusi ja seega juba omandanud ülikooliõpingute alguse väärsed teadmised.

Tartu Ülikooli esmakursuslasel on õpingute kõrvalt võimalik osaleda teadus- või ettevõtlusprojektides. Samuti on valikus noore õpetaja projekt, milles saab tudeng arendada oma õpetamisoskuseid ja korraldada koolinoortele huviringi.

Kandideerima oodatakse noori, kes asuvad sel aastal Tartu Ülikooli õppima ja on gümnaasiumi jooksul osalenud Eesti olümpiaadide lõppvoorudes või rahvusvahelistel olümpiaadidel. Programmiga on võimalik liituda ka juhul, kui abituriendi eesti keele ja matemaatika riigieksami tulemused on mõlemad vähemalt 90 punkti või Tartu Ülikooli akadeemilise testi tulemus vähemalt 80 punkti.

Teaduskooli kodulehel on võimalik tutvuda iga suuna projektidega, teha omale meelepärane valik ja kandideerida programmi. Kandideerimine avatakse 1. mail ja kestab 26. juulini. Programmi pääsenud selguvad 16. augustil.

Kandideeri siin

Augusti- ja septembrikuu jooksul kohtuvad programmi valitud noored juhendajatega, misjärel saavad nad soovi korral enda eelistust muuta. Õpingute jooksul on igal aastal võimalik valida uus suund või jätkata juba valitud teemaga.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna esmakursuslased, kes on suurepäraselt esinenud üle-eestilistel aineolümpiaadidel või esindanud Eestit rahvusvaheliselt, saavad taotleda ka stipendiumi

Joonas Asumets ja Hele-Mai Viltrop, kõrvuti portreed

Gümnaasiumist ülikooli, ülikoolist unistusteni

Malta Delegatsiooni külastus

Malta haridusspetsialistid külastasid Tartu Ülikooli

Keemia olümpiaadi osalejad

Edukuse keemiline valem - ülevaade 71. keemiaolümpiaadi lõppvoorust